مقالات

image

آرام سازی روانی چیست ؟

انسان در مواجهه با زندگي و رويدادهاي اطراف خويش با شرايط متعددي روبروست که آرامش روحي و رواني او را درهم مي‌ريزند. هر انساني نياز به آرامش دارد، در سايه آرامش عملکردهاي روزانه او مفيدتر صورت مي‌گيرند، رسيدن به اهداف و برنامه ريزي ها راحت‌تر امکان‌پذير مي‌شود و مهم تر اين که سلامت کلي فرد نيز ارتقا مي يابد.

image

زبان بدن

image

نگرانی، دشمن شماره یک موفقیت

نگراني به دليل ترس‌هاي افراطي از ناشناخته‌هاست، چون پيش‌بيني نتيجه بالقوه منفي يک موضوع ناراحت‌کننده است.

image

5 اقدام کلیدی برای بهبود «سلامت روان»

با وجود آمار بالاي مبتلايان به اختلالات رواني در ميان کودکان و همچنين بزرگسالان، تنها تعداد کمي از اين افراد از خدمات سلامت روان در اين کشور بهره‌مند مي‌شوند.

image

بسياري از ناراحتي‌هاي دستگاه ادراري ريشه در مشکلات دستگاه عصبي دارند

دستگاه ادراري انسان، توسط سيستم عصبي هدايت مي‌شود. اين عضو ارتباط نزديکي با سيستم اعصاب خودکار يا همان سمپاتيک و پاراسمپاتيک دارد. بنابراين خيلي از افرادي که بيماري جسمي دارند که مشکل روان‌پزشکي مانند افسردگي يا اضطراب ايجاد مي‌کند، ممکن است عملکرد سيستم عصبي خودکار ادراري‌شان تغيير کند.

image

چرا زنان باید بیشتر نگران آلزایمر باشند؟

آلزايمر را شايد مرگ تدريجي انسان‌ها ناميد. تمامي مبتلايان به آلزايمر و کساني که در رابطه با آن مشغول به کار هستند بسيار بهتر متوجه اين مسئله هستند و البته نمودي از آن در فيلم «هنوز آليس» به نمايش درآمد.

image

شما هم بیماری «موبوفوبیا» دارید؟

بسياري از ما دانسته يا نادانسته از بيماري «موبوفوبيا» رنج مي بريم. البته شايد خودمان از اين بيماري رنج نبريم ولي اطرافيان ما از اينکه با يک فرد «معتاد به تلفن همراه» زندگي مي کنند رنج مي برند.

image

توصیه های مفید به والدین برای فرزندانشان

توصيه هاي مفيد به والدين براي فرزندانشان Work-Life-Balance بهتر است خانواده ها حد تعادل و حد وسط را در زندگي شان رعايت کنند و از برخوردهاي شديد و ناعاقلانه با فرزندانشان پرهيز کنند آن ها بايد به تشويق فرزندشان در زمينه هايي که استعداد دارند بپردازند .

image

کودکان تک فرزند و این رفتارها

کودکان تک فرزند چه مشکلاتي دارند و دچار چه آسيب هايي ناشي از تنهايي مي شوند زندگي آنان چگونه است و طرز رفتار آنها در جامعه به چه صورت است؟مي خواهيم اين مسائل را به والديني بگوييم که علاقه زيادي به داشتن خانواده اي تک فرزندي دارند

image

آیا واقعا من بیماری روانی دارم؟

چندي پيش آماري منتشر شد با اين عنوان که «يک چهارم مردم ايران مبتلا به بيماري هاي رواني هستند». در اين آمار عنوان شد که روان پزشکان جامعه معتقدند تعداد مبتلايان به بيماري رواني در ايران به بيش از 12 ميليون نفر است.

image

اختلال شخصیت ضد اجتماعی

اختلال شخصيت ضد اجتماعي(به انگليسي: Antisocial personality disorder) يا ASPD، نوعي اختلال شخصيت است که در آن فرد نمي‌تواند با موازين اجتماعي سازگار شود و در قبال رفتارهايش احساس گناه و اضطراب ندارد. مشخصه اين اختلال، اعمال مداوم ضد اجتماعي يا خلاف قانون است، اما اين اختلال مترادف با بزهکاري نيست

image

راهکار های مقابله با افکار ناخواسته و مزاحم

تلاش کنيد براي 5 دقيقه به يک خرس سفيد قطبي فکر نکنيد. خواهيد ديد که اين خرس‌ها هر دقيقه در ذهنتان خواهند آمد